Jak na sušenky v remosce

Sušenky v remosce lze s úspěchem péct, ale vyžaduje to vědět jak a stejně si to asi jednou dvakrát vyzkoušet a pokazit to. Zkusím tady v krátkosti uvést, co mi přináší při pečení úspěch a co je naopak cestou do pekel :-) V první řadě, připomeňme si, z čeho se běžně takové čajové pečivo skládá. Z mouky, tuku a cukru, případně vejce. Poměr  může být různý a můžeme přidávat různé další nesmysly.

Pokračování textu Jak na sušenky v remosce

Kváskový švestkový táč

Povedla se mi vynikající švestková buchta pečená v Remosce z kvásku! Žitný kvásek si teď připravuji “pomalým způsobem” v uzavřené sklenici v lednici a přeničnou mouku přidávám až při přípravě těsta ke kynutí. Výsledek esteticky i chuťově hodnotím jako vynikající :-)

svestkovy tac

Pokračování textu Kváskový švestkový táč

Kváskový chléb v Remosce

Po úspěchu s kysaným zelím jsem se konečně pustil do experimentu výroby kváskového (sourdough) chleba. Jelikož jsem nenašel (dříve zakoupenou) startovací kulturu, tak jsem použil jen bio celozrnnou jemně mletou žitnou mouku, přidal špetku soli, špetku cukru, vodu do konzistence řídkého bláta a postavil tuto směs v kuchyni do kameninové mísy. Každý den jsem tam přidával po  trošce čerstvé mouky a vody, a třetí den to začalo konečně pracovat. Čtvrtý den, to jest dnes, jsem už většinu kvásku smíchal s žitnou a pšeničnou chlebovou moukou (nakoupenou v pondělí v pětikilových pytlích v Potravinové BioBance Brno. Přidal jsem ještě sůl, kmín, lněné semínko a naklíčenou směs čočky, mungo fazolí a slunečnicových semínek, nechal vykynout a pak to přesypal do vymaštěné Remosky (staré 500W, ještě bez jakékoli regulace výkonu). Tam jsem to asi 50 minut pekl a další půl hodinu nechal dojít pod víkem. S výsledkem jsem celkem spokojen, kvásek si dál budu držet a péct pravidelně.

Pokračování textu Kváskový chléb v Remosce