Proč Adobe Camera Raw nemá ve zpracování RAW fotek konkurenci

photoshopelementsPodrobně jsem měsíce zkoušel zpracování RAWů z foťáku Nikon 1 J3 v open source nástrojích Darktable, RawTherapee, UFraw, freeware Nikon ViewNX2 a komerčním Zoner Photo Studio 16 Pro. Všechny mě zklamaly, ve srovnání s dokonalými výsledky out-of-the-box, poskytovanými Adobe Camera Raw pluginem (v9.3) do Photoshopu a Photoshopu Elements 14.

Pokračování textu Proč Adobe Camera Raw nemá ve zpracování RAW fotek konkurenci

LSD trip ve snu a překonání Agentů Matrixu manipulací s pětidimenzionální realitou ;-)

Takové sny se mi nezdají každou noc :-) Prožil jsem si, jaké to je být ve snu na psychedelickém LSD tripu v Matrixu, kde lze jeho zákony ohýbat prostředninctvím zření čtvrté a páté hyperprostorové dimenze. 

Měl jsem zážitek nejen čtyřdimenzionální hyperkrychle (tesseraktu), ale i její pětidimeznionální hyper^2-verze, což už je fakt úlet, který jsem nezažil ani na žádném skutečném tripu (aneb není nad virtuální LSD podané ve snu s účinky pociťovanými ve snovém těle, kde mysl není omezovaná omezeními fyzických smyslů). 

A právě při naladění se na vnímání těchto pěti prostorových dimenzí (plus tu časovou) se dalo snový Matrix rozplést a ohýbat jeho zákony. Některé věci šly už při naladění se na obyčejný čtyřdimenzionální hyperprostor (+ čas), ale mnohem větší svoboda přišla až s těmi 5+1 dimenzemi ;-)

Nechci tím nic zvláštního implikovat, jenom si pro sebe zaznamenat, že to byla hodně zajímavá zkušenost. Probudil jsem se svěží těsně před východem slunce ve čtvrt na šest a s východem slunce jsem už stál na kopci, kam vstoupily první sluneční paprsky. Což vzhledem k mému způsobu fungování v poslední době (noční sova) byl taky hodně nadstandardní zážitek. Navíc v těch půl šesté ráno byla ještě relativně slušná teplota oproti tomu co teď přichází za rekordní tropy.

Hezký den ;-)