O mně

22_9_2015_BrnoMOKSHA_MIR_1994Pár slov o mně.

Zajímám se o permakulturu, psychologii, nauku dzogčhenu, focení, a řadu dalších věcí.

Rád vařím (i jím), inspiruji se makrobiotikou, ale uznávám i zdánlivě protichůdné výživové směry jako je paleo-diet nebo vitariánství, neboť efekt všech těchto systémů možná bude víc než o tom, co jíst, co radši moc nejíst :-)

Dále pečuji o dvě zahrady ve Žďáře n.S., jsem členem Českého zahrádkářského svazu, snažím se o uplatňování permakulturních principů a výhledově bych to rád rozjel ve větším, třeba takto. Jednu z prvních významných zkušeností jsem si odnesl v létě 2011 při práci na jedné netradiční belgické farmě Plukrijp, kde jsem pak často pobýval i v roce 2012 a v roce 2013 jsem tam jako zúčastněný pozorovatel sbíral data pro diplomovou práci.

A jsem odnepaměti kryptoinformatik. I když jsem v roce 2014 dostudoval magisterskou psychologii na FSS MU, hodně z toho, čím se živím, má co do činění s počítači – ať už je to vektorová grafika a nebo i správa linuxových serverů a různých aplikací dokumentového serveru (ownCloud) či znalostní báze (dokuWiki). Proto taky docela dost příspěvků na tomhle blogu se nějak dotýká počítačů.

Su NYXák. Pro ty, co Nyx neznají: je to ta nejlepší sociální síť na světě, z doby ještě před tím, než přišel „internet 2.0“ a Facebook. A jak s oblibou říkám, bude tu ještě poté, co tu Facebook nebude.

Na cestování je prima CouchSurfing.

Na sdílení věcí a služeb v Brně a okolí pak je vhodná místní měna (LETS) Rozleťse, kde jsem adminem a pojitelem (brokerem).  Pokud se chcete zapojit do brněnského LETSu, dejte vědět :) Kdo nechce směňovat za brky, může participovat na ekonomice daru např. v systému Hearth.net. K čemu to může být dobré vysvětluje podrobně Charles Eisenstein např. v knize Sacred Economics.

Jsem nepříliš aktivním členem mikrospolku Archetypal, který se věnuje překladům a publikování zajímavých a užitečných textů.

V polovině roku 2015 jsem se podílel na založení České psychedelické společnosti: Chceme zjednodušit vědecký výzkum a klinické testování psychedelik, a vůbec celé téma ve společnosti destigmatizovat a změnit nevyhovující legislativu.

E-maily mi můžete posílat šifrované pomocí OpenPGP (User ID: 0x1ADD5499, Fingerprint: B115 1BEF 0199 5CA4 F458 7CD8 0BB1 5B34 1ADD 5499) případně přes ProtonMail (adresu sdělím na žádost).

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GO d- s+:- a--- C++ UL P L+ E-- W++ N o? K--? w !O- !M !V
PS+ PE++ Y++ PGP+ !t- !5 !X R tv- b+ DI !D+ G e- h! r? y
------END GEEK CODE BLOCK------

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *