Konec WhatsAppu

Na vědomí dávám vědět, že jsem si zrušil účet WhatsApp a aplikace definitivně zmizela i z mého mobilu a dalších zařízení, kde prakticky nikdy nebyly ani aplikace Facebook a Messenger. Zrušení WhatsAppu nesouvisí jen se samotným faktem, že patří Facebooku, jako spíš s bezpečnostními průsery zejména z povoliny letošního roku (CVE-2019-3568 aj.), které kompromitují nejen komunikaci uvnitř WhatsAppu, ale prakticky celý telefon. Sto chutí se WhatsAppu kvůli tomuto zbavit jsem měl už půl roku, ale až teď jsem získal pocit, že dost mých kontaktů má Signal či Telegram.

Nadále je moje telefonní číslo aktivní především na Signalu, který používám i jako výchozí aplikaci na SMS a snažím se přes něj realizovat i hovory kdykoli to je možné.

Z běžných komunikátorů Mám i Telegram a Viber, ale tam mám omezené notifikace natolik, že si nových zpráv všimnu s podstatným zpožděním.

Díky za pochopení.

Bezkontaktní karty na potkání sdělují historii transakcí a NFC v mobilu je navíc dokáže trvale zničit

Víte, že většina debetních/kreditních karet MasterCard či Visa si v sobě ukládá historii transakcí i výběrů z bankomatů, a tyhle údaje s radostí vyzradí každému klidně i bezkontaktně, kdo si o ně požádá, např. přes různé aplikace na telefonech co mají NFC?

Na svých kartách jsem tak viděl některé platby v obchodech a výběry z bankomatů za celou dobu její platnosti a to včetně měn, ve kterých to probíhalo (viz screenshot nalevo, již expirovaná karta mi obratem prozradila, kdy jsem byl v Rumunsku v roce 2015). Stačí přiložit kartu k mobilu zezadu (a to samé může udělat i kdokoli v MHD, v obchodě atd).

Pokračování textu Bezkontaktní karty na potkání sdělují historii transakcí a NFC v mobilu je navíc dokáže trvale zničit

Psycare crowdfunding

Ahoj všichni,

tl;dr: podpořte či sdílejte prosím naši crowdfundingovou kampaň na psycare službu na letních festivalech, je to užitečná věc – http://hithit.com/psycare

Více info: V rámci České psychedelické společnosti u jsme před dvěma týdny spustili crowdfunding na psycare službu na psytrance aj. akcích, podle hesla „Make bad trip great again“ … zkrátka vytvořit bezpečný rámec pro zvládnutí náročné psychedelické zkušenosti na párty, aby z toho nebylo dlouhodobé trauma, hospitalizace na psychiatrii či jiné „trvalé“ následky, a naopak to šlo plně integrovat a někam se posunout.

Funguje to na velkých festivalech typu Boom, Ozora či Burning Man, my to chceme udělat standardem i na českých a slovenských menších akcích. Na letošním Ufo Bufo (kolem 1300 lidí) jsme se za tři dny postarali o víc než 20 lidí.

Na co chceme prostředky: Chceme koupit vlastní jurtu, další vybavení, školit dobrovolníky i kohokoli kdo chce mít knowhow jak pomoct někomu na tripu kdo to už nezvládá.

Jak přispět: Crowdfundingová kampaň běží na HitHitu (http://hithit.com/psycare) a potřebujeme nasbírat ještě pár korun či euro. Sdílejte a/nebo přispějte, podpoříte dobrou věc. Díky :)