Kváskový chléb v Remosce, který se konečně povedl

 V minulosti jsem už s kváskovým chlebem v Remosce experimentoval. Dopadlo to různě, nikdy ale ne optimálně. Hlavní problém byl v tom, že to buď v Remosce pořádně nenaskočilo, případně to naskočilo ale zase splasklo, případně jsem to tam nechal moc dlouho. Teď jsem použil jednoduché vedení kvásku „à la manière de Maškrtnica“ popsané Cuketkou, použil kvásek ze skleničky v lednici co tam byla aspoň 14 dnů (sic) a v první fázi jsem přidal na půl dne žitnou chlebovou bio mouku pro nastartování kvásku (večer bublal a nakynul jako blázen) a přes noc pak přidal celozrnnou pšeničnou bio mouku a zahustil už do podoby výsledného těsta. Dopoledne druhý den to nakynulo, tak jsem nažhavil Remosku, ale ponechal uprostřed ten „bábovkový“ hliníkový kužel aby to lépe vedlo teplo dolů a okolo naflákal to nakynuté těsto, aniž bych jej jakkoli opracovával. Navrch jsem nasypal pytel různých semínek a jal se to asi na 45 minut péct (používám časovač do zásuvky, aby se Remoska vypla sama v případě, že na ni zapomenu–doporučuji tu stokorunu v Kauflandu nebo domácích potřebách do toho vrazit, člověk mého typu co zapomíná že něco dal vařit/péct už nikdy nic dalšího nespálí :-))

Výsledek je skvělý! Chleba nakynul, chutná jako chleba, a v rámci toho co se z Remosky dá vytáhnout když tam je ten středový kužel to působí docela dobře „rustikálně“ :-)

13-05-22 povedeny bochnik (web)

Chuťový test tří bílých jogurtů

V Albertu jsem koupil tři obyčejné krémové bílé jogurty a podrobil je jednoduchému chuťovému testu. Mezi soutěžícími se objevily jogurty, které měli v Albertu k dispozici – Olma Klasik bílý jogurt, Albert Quality bílý jogurt nízkotučný, a Hollandia jogurt krémový + probiotická kultura BiFi.

Jak to probíhalo a hlavně jak to dopadlo? To vše v tomto článku.

Pokračování textu Chuťový test tří bílých jogurtů