Gospel Praha 2011

Od středy 20. července do neděle 24. července 2011 se v Praze konal festival  Gospel Praha, kterého jsem se zúčastnil. V jeho průběhu jsem části zkoušek nebo v jednom případě i celý workshop nahrával a posléze umístil na Youtube – zde nabízím video playlist všeho, co jsem nahrál. Doporučuji osobně podívat se na „workshop dirigování“, který má 50 minut, a který je krásnou ukázkou aplikace principů tchaj-ťi v jiné, než bojové situaci :-)

Akce to byla vskutku velkolepá, ve velkém stylu. Špičkový dirigent Raymond Wise, kterému sekundovalo několik dalších, naučil 280 účastníků od středy rána do pátku do večera 11 písním. Zkoušky i workshopy se konaly ve kongresovém sále čtyřhvězdičkového hotelu Step. V pátek večer se jako bonus konal koncert pěti českých a jednoho amerického gospelového sboru v Anežském klášteře. Tento koncert byl volně přístupný, každý sbor měl půl hodiny na svou část vystoupení.

Vyvrcholením celé akce pak byl gala koncert v sobotu večer, ve Smetanově síni Obecního domu, kde celý 280členný ansámbl v doprovodu Českého národního symfonického orchestru odzpíval oněch 11 písní naučených od středy do pátku.

Po tolika hodinách zpěvu o boží milosti a radosti musel zákonitě sestoupit ten Duch Svatý :-) Takže ano, bylo to dobré, stejně tak jako gospel znamená „dobrou zprávu“…

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *