Jak vyzrát na plynovou troubu

Používám plynovou troubu, která má několik vážných nedostatků oproti jiným typům trub jako je např. horkovzdušná. Ten první je, že prakticky nejde regulovat teplota, protože stejně všechno se musí dělat na minimální plamen, aby se to odspod kompletně nepřipálilo. Druhý pak je, že pečení je nerovnoměrné, a navíc při pečení to hodně vysychá.

Řešením, které zabrání aspoň tomu vysychání, je použít pekáč, kde jde vršek přikrýt. Používám v poslední době výhradně skleněnou pečící mísu Simax. S posledními ovocnými koláči jsem velice spokojen. Používám velmi jednoduché těsto ze směsi celozrnné a bílé mouky, přidávám nějaká ta semínka, trochu tuku (Ceres) a nějakého sladidla, a kypřím jen lehce, avšak s pomocí cukrářského droždí neboli amonia, dostupného v některých drogeriích. (Pečením se čpavek z amonia uvolní a v těstě nezůstane žádná stopa po kypřidlu.) Na vršek jsem minule dal švestky, teď jsem zaexperimentoval se směsí jemně nasekané dýně hokkaido a jablek se skořicí.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *