Patálie s nákupem HDD

Před měsícem jsem si u firmy Agen.cz objednal nový harddisk a rámeček. Zaplatil jsem předem. Firma šla do likvidace. Nemám zboží ani peníze.

Objednal jsem tedy to celé u jiné společnosti, Softcom. V pondělí ještě neměli ani zboží v eshopu, natož někde na skladě, ve středu ráno jsem si šel zboží vyzvednout. Parádní.

V pátek jsem se jal data ze starého disku naklonovat na ten nový, ideálně tak, abych nemusel přeinstalovat zabydleně customizované Windowsy. Po spoustě hodin se to celé podařilo, disk pěkně rozpartitionován, Visty chodily jako původně, zkrátka všechno supr.

Přes víkend jsem byl na psytrancovém festivalu.

Teď jsem přijel a notebook se po probuzení z víkendové hibernace choval divně: nešel spustit Firefox, další programy taky ne, nakonec vyskočila v hlavní liště bublina, že Windowsy nemůžou něco přečíst. Wtf?

Pustil jsem SpeedFan, který ukazuje i S.M.A.R.T. data harddisku, a během těch asi 10 hodin provozu disku se stihly natolik výrazně zhoršit parametry disku včetně neustálého přibývání dalších nečitelných zón na disku, že to znamená jedinou věc – disk je vadný kus a má před sebou posledních pár hodin života. Thunderbird už ani neotevřel poštu, půlka složek je nečitelná.

screenshoty:
SpeedFan SMART hned po zapojení v pátek
totéž teď, po pouhých 13 hodinách provozu disku

Ještě že jsem ještě nepřemazal ten původní disk. Tohle je asi to poslední, co píšu na stále ještě běžících Windows. Za hodinu a půl, co jsou zapnuté, se teplota disku pořád zvyšuje, Raw Error Read Rate rovněž a celé to vůbec jde pěkně do hajzlu.

Takže od zítřka zase nasazuji starý disk a budu se těšit na nový kus, jestli ten bude taky stejně vadný jako ten současný.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *