Kterak zaspat a splnit zkoušku

Je titulek paradoxem? Možná v reálném světě. Brozkeff ale evidentně žije ve světě ideálním, kde je toto možné, stejně jako je možné vypustit ženu, atd. :-)

Cože se to tedy stalo? Dne 21. ledna 2008 v 9 hodin začínala zkouška z fysiologie člověka, které se měl Brozkeff zúčastnit. V neděli si večer nastavil na mobilu alarm na sedmou hodinu ranní, a navíc si nechal (pro jistotu) zapnutý počítač s alarmem na sedm hodin patnáct minut.
Mobilní telefon je s operačním systémem Windows Smartphone, počítač s operačním systémem Windows Vista. Oba systémy od Microsoftu, a oba systémy selhaly. Budík se nezapnul ani na jednom a Brozkeff se tak nevzbudil ani v sedm ráno, ani o čtvrt hodinu později, ale až o hodinu a půl později, přesně v 8 hodin 30 minut, kdy se již mobil uráčil oznámit s půlhodinovým předstihem „reminder“ s názvem „Zkouska FYZ“ a to jedním zavibrováním.
To Brozkwíka vzbudilo, podíval se na mobil, cože se to zase spustilo, a nestačil se divit. Ona je ta zkouška, a to za půl hodiny! Průběh událostí nabral rychlý spád:

8:33 již Brozkeff doběhl na zastávku trolejbusu na Vinohradech.
8:33 a 10 s na zastávku přijel trolejbus číslo 27, takový, který přesně Brozkeff potřeboval, neboť to je jediný spoj, který v tuto ranní hodinu jede na Starou osadu, odkud už jede šalina na Českou.

Běžně jede takový trolejbus ráno na Starou osadu 9-12 minut, podle momentálního provozu. Někdy se však dějí zázraky. 21. ledna to trolejbusák stihl za 7 minut. V 8:40 už stál trolejbus na Staré osadě.

Přesně v ten okamžik tam už stála šalina číslo 3 jedoucí jednou za 10 minut směr Česká. Brozkeff do šaliny nastoupil a ta se za 10 s rozjela.

Běžně jede taková šalina na Českou 15 minut, když jsou při cestě různé obstrukce, trvá to někdy i 20 minut. Někdy se však dějí zázraky. 21. ledna to šalinmajstr stihl za 12 minut. V 8:53 už stála šalina na České.

V 8:55 už Brozkeff spolu s ostatními studenty vyčkával na chodbě pátého patra Fakulty sociálních studií. Spolužák, kterému už v trolejbuse psal SMS, ať se za něj omluví za pozdní příchod, nikde.

Spolužák dorazil ve chvíli, kdy se už rozdávala zadání. Nevěřícně zíral, co tam už Brozkeff dělá, když před čtvrt hodinou mu přece psal zoufalou SMS, že nestíhá.

———

Po čtvrt hodině nebylo co dělat, vyplnit 40 otázek obsahující vždy varianty a, b, c, nebylo zase tak těžké. Otázky ve stylu „nejdůležitější kationt z uvedených je který? a) Na+, b) HCO3−, c) Cl−“ nejsou zase tak těžké, zejména když člověk ví, cože to vlastně je kationt, že.
A tak Brozkeff dostal Bé, což je po Á hned druhá nejlepší známka.

Welcome to wonderland. Who do you wanna see today? Alice or Brozkeff?

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *