Jahodová teorie

Ze svého archivu (roku 2001!) jsem vytáhl následující krátké zamyšlení, proč jahody zahradní nezrajou krásně rovnoměrně :)

Napsáno 25.6.2001, když zrovna dozrávaly jahody. Berte s rezervou ;-)

Proč dozrávají jahody zrovna tak, že dozraje jen jedna půlka a druhá je zelená a ta dozraje jak nejpozději to jde? Vysvětlení je celkem jednoduché: Většina jahod totiž neviděla reklamu na Jogobellu a tak neví, jak skvělý a slastný konec je může čekat — totiž spadnout do výborného a hustého jogurtu.

Očekávají, že když dozrají tak špatně, tak si je dotyčný člověk nevezme a ony si pěkně pomalu shnijou.

Škoda, že? Takže, jestliže chcete mít kvalitní jahody, tak jim pěkně doneste přenosnou televizi a stále dokola jim tu reklamu pouštějte, třeba se vám podaří, že vám dozrají pěkné jahody…

Poznámka: Tento trik jsem nezkoušel a nemusí fungovat. Jestli se ale pokusíte tento experiment udělat a dojdete ke kýženému výsledku, napište mi e-mail! Můžete mi taky třeba poslat návod, jak přesně jste to dělali, třeba jak často jste to používali, jak daleko od jahod byla televize, na jakou hlasitost jste ji pustili apod. :-) Jestli se vám naskytne situace, že jahody budou dozrávat správně i bez televize, tak může jít o výjimku v jahodové terminologii nazývanou „šprt“. Takové šprty je dobré nechat na keříčcích, protože třeba můžou naučit i ostatní jahody, jak správně dozrávat…

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *