Křesťanský fundamentalismus (UPDATE)

A to ještě v českém znění. Řeč je o šílenosti s názvem „Čtyři slova z Ukrajiny“. Update 30.8., doporučuji pročíst diskusi!

Poznámka na úvod: Původní text jsem napsal 13.7.2007. Na základě velmi ostré „diskuse“ (mám co dělat, abych to ještě nenazval osobními výpady) provádím lehké doplnění. Zároveň odkazuji na onu diskusi dole pod článkem, která stojí za to.
Následuje samotný text:
— — —

Doporučuji se na ta Čtyři slova podívat, především na začátek a pak na tu třetí část. To je masakr par excellence. Někteří si možná myslí, že slova jako „fundamentální “a „fanatický“ se hodí jen pro muslimy. Tady je v plné kráse vidět, že totéž funguje i u křesťanství. Enjoy:

Několik vskutku dechberoucích citací, které mě naprosto rozsekaly:

»Je nutné zvýraznění podstaty, kterou je spasení jedině ve jménu Ježíš.
• Křesťanské náboženství je zjevené Bohem, má plnost pravdy nutné ke spáse, je nadpřirozené!
• Přirozené náboženství, např. hinduismus, je pouze výplodem lidské psychologie a filosofie. Ono nemá dimenzi nadpřirozenou.
Toto jasné rozlišení mnozí úmyslně nedělají, aby kalili vody, a tak dali do jedné roviny nadpřirozené s přirozeným.«

»V poslední době jsme si zvykli na pojem homeopatie. Většina lidí netuší, z jakých kořenů vyrůstá. Homeopatie je propagována jako nový, neškodný a lepší léčebný systém. Ve skutečnosti však jde o zamaskovanou magii.«

»REIKI — Patří mezi šířící se léčitelské metody. Reiki je v podstatě magie a zasvěcení se démonům. To se děje ve třech etapách. Démoni se schovávají za nevinný pojem, a to univerzální kosmická (uzdravující) energie reiki.«

»AKUPUNKTURA — V důsledku jednostranné reklamy vešlo do veřejného mínění, že akupunktura je úplně neškodná a vědecká. Ve skutečnosti to tak ale není!
Většina lékařů, kteří praktikují akupunkturu, vědomě pracuje s pomocí okultních metod.
Musíme si uvědomit, že akupunktura je součástí pohanské okultní čínské medicíny (…)«

»Mezi tzv. moderní hudbu s negativním duchovním pozadím nepatří jen rock, techno, house…, ale i hudba New Age, tzv. hudba sfér (J.M. Jarre, Vangelis, Kitaro, Enya, M. Oldfield a pod.).
Pro toho, kdo chce žít pravdivé křesťanství, je potřebné udělat si pořádek ve svých CD, MC, LP… a závadné hudby se zbavit.«

Eh?! Z toho, že něco takového dokázal někdo vyplodit, úplně mrazí. Bohové!

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *