Fedora Core 5 a funkční nvidia

Stal se zázrak! Dokopal jsem se k nainstalování Fedora Core 5:-) Update: Už mám i nVidia akceleraci:-)

9.4.2006, 22:47
Už se mě tu nějaký ten pátek válelo DVD s vypálenou instalačkou, leč zatím se nenašel čas ani vůle na zbavení se ‚obsolete‘ Fedory 4 a nahrazení jí novou verzí:-)

Vzhledem k tomu, že ta FC4 už byla ve skutečnosti jen upgradovaná FC2, a navíc brozkwička se svého času příliš vrtal v konfigurácích pod rootem, aniž by si předem cokoliv vyzálohoval, dopadlo to tak, že už
– nejelo httpd (apache)
– nejel vsftpd (ftp server)
– nefungoval dhcpd (DHCP server)
– nešlo spustit Xko kvůli vmware
– padal Krusader při pokusu seřadit soubory podle velikosti
– nešly přehrát některé mp3 v amaroku
atd… no prostě to bylo skoro jako windows :]

Takže jsem vyzálohoval /home a pár konfiguráků, zformátoval / a nainstaloval FC5 úplně from scratch.

Zatím nemám nvidia akceleraci, neboť jsem se zase už nedokopal upgradovat jádro a dělat další milión věcí, aby to fungovalo, ale jinak všechno jede jako hodinky.
A pak že to nejde :-)

Pro jistotu teď ve slaxu pomocí partimage zálohuju všechny nové linuxové oddíly, to jen tak pro jistotu, kdybych zase někdy moc věcí pokazil a nechtělo se mě to složitě opravovat ;-)

Update 10.4.: Nový kernel, kernel-devel, doinstalování nějakého obskurního balíčku xorg-x11-server-sdk a nakonec použití patchovaného nvidia ovladače způsobilo, že mě už Fedora běží i s grafickou akcelerací. Já to vždycky tvrdil, že v linuxu se všechno dělá jednoduše :]

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *