Jill Rogoff ve Středozemi

Minulou sobotu, 5. listopadu, se ve Středozemi v Novém Městě konal komorní koncert izraelské kytaristky, harfistky a zpěvačky v jedné osobě. Všeho všudy nás tam bylo asi patnáct, a bylo to perfektní.

Pro začátek — co to vlastně ta Středozemě je zač? Je to několik pěkných místností klubu Sluníčko. Vypadá to tam moc pěkně a vejde se tam jenom pár lidí. Což je i výhoda, protože koncert nemusel být nijak elektronicky zesilován. Navíc, proč si u koncertu nepopíjet třeba nějaký chutný oolong?

Jill Rogoff zpívá převážně keltskou a sefardskou (španělsko-židovskou) hudbu. Nádhernou. Mimochodem, umí zazpívat písně v 37, slovy třiceti sedmi jazycích. Nakonec celého večera nám zazpívala i jednu česky. A docela jí to i šlo:)

Většinu písní doprovázela harfou. Ten zbytek buď více než 100 let starou sedmi-strunnou kytarou, nebo zpívala bez doprovodu. Moc pěkné to bylo ve všech případech.

(C) Janet Lerner

Co dodat? Škoda, žes tam nebyl. Stálo to za to. Upřímně.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *