Kruh života – komunita nebo sekta/lóže?

CUCHULAIN na Nyxu napsal(a) – 20:29:10 23.10.2011

Obecně se zaměřujeme na řemesla, pohanské tradice a zveme k tomu naše známé.

Také s tímhle zaměřením souvisí tzv „Učení kruhů“, kterému se teď věnujeme. Tuhle myšlenku k nám sice Robert Stojící medvěd (šaman Čerokí), každopádně se jedná o tradice naše – podle toho, kdo se účastní :-)

Jedná se o obnovu tradic a návrat k přírodě, přirozenosti, svobodě a pravdě.
Prozatím proběhlo jedno dvoudenní setkání a pokud má někdo zájem, nabízím z této akce skoro 8-mi hodinový záznam na DVD v ceně 530,- Kč včetně poštovného :-)
Také jsem v rámci tohoto projektu založil stránky http://KruhyZivota.cz, obecně slouží k předání základních informací a kontaktů na jednotlivé „Kruhy života“ – informace a kontakty budou postupně přibývat :-)

Takováto byla moje reakce:

Je Kruh života spíš

a) nějaká životní filosofie / spirituální systém, nebo
b) model pro fungování skupin/komunit, nebo
c) něco úplně jiného?

Na mě to v současné podobě působí smíšeným a chaotickým dojmem, kdy to je takový kočkopes mezi (a) a (b) a pořádně vlastně ani jedno.

Bez konkrétnějších informací nemám žádnou motivaci si pořizovat jakési DVD, byť je na něm 8 hodin jakéhosi záznamu. Nešlo by průběh takového setkání popsat na webu?

Co mě hodně zarazilo bylo tohle sdělení: „Důležité je, aby jádro dokázalo vyloučit ze svého středu člověka, který nesdílí stejnou základnu a vášeň.“ To dost radikálně odporuje tezi, aby „složení jádra bylo hodně různorodé“ a „Všichni členové jádra mají stejný hlas“. Jak může být množina zároveň hodně různorodou a zároveň totálně homogenní co do „základny a vášně“ (což vlastně moc netuším co je, překládám si to jako „názor na věc“, „ideologické brýle“)

Pokračování textu Kruh života – komunita nebo sekta/lóže?