Ad-hoc čarodky

Tak jsem nejel na psytrancový fest Goblinarium kamsi za Plzeň, protože od pátku odpoledne mám v Praze gospelový workshop.
A tak mi najednou vypadl program na čarodky a neměl jsem tak kam jít a do čeho dloubnout.
A tak jsem cestou ze školy po přednášce kolem půl deváté večer v šalině uvažoval, jak to teda pořeším, kdopak ze známých v Brně něco bude pořádat, že bych se někam přidal, nebo že bych sbalil buben a vyrazil jen tak na blind na Stránskou skálu, kde bych určitě nějakou skupinu potkal a tak se k ní přidal nebo tak něco.

A v šalině směr Stará osada náhodou seděli tři týpci, co se pak po vystoupení taky bavili, kam vlastně půjdou, a taky padl návrh jako že na Stránskou skálu. A druhý na to řekl, že to je moc komplikovaný, že je potřeba jet kamsi trolejbusem na Vinohrady a odtud pak šalinou osmičkou zase zpátky, a to že jako ne. Tak jsem udělal intervenci do tohoto rozhovoru a ujistil je, že se tam dá dostat i rychleji.

A tak slovo dalo slovo a za hodinu jsme se všichni sešli na Stránské skále, kde už byli zase další lidi a tak jsme tam všichni sedli k ohni a já s sebou vzal buben a kytaru a vůbec to celé bylo takové zajímavé.

A tím pohádka končí, milé děti :)

Jednoduchý time-management

Kterak zvládat úkoly a mít nějakou realistickou vizi toho co je potřeba udělat:

Založil jsem si obyčejný textový soubor UKOLY.TXT, uložený na ploše a neustále otevřený, kde si píšu třeba „čtvrtek 23/4“ a pod to na samostatných řádcích seznam potřebných věcí, které jsou důležité a za pár dnů mají deadline, nebo zkrátka je potřeba je udělat.

Nejde o to, aby bylo pořadí věcí nějak závazné, prostě je napsaná jenom množina věcí, které je třeba dělat. Když pak přijdu, kouknu na to a něco z toho si vyberu, co zrovna budu považovat za nejdůležitější, na co budu mít náladu atd.

K hotovým věcem pak na začátek píšu „OK“, zrušené věci jako různé schůzky a srazy zase třeba „NE“. Co se nestihne v daném dni, jakože samozřejmě většina věcí se nestihne (a ani nebylo v plánu všechny z nich stihnout právě v tomto jednom dni), tak se jen posune dolů, napíše se tam další den „pátek 24/4“, připíšou se nové úkoly, které se objevily, a druhý den nanovo.

Je to lepší než když jsem si někdy snažil udělat jakýsi plán práce na víc než jeden den dopředu,m protože samozřejmě takový plán byl zásadně nadsazený, většina věcí se přelila na další den, kde už jich najednou bylo tolik, že to celé generovalo stres z toho, že „se nestíhá“.
Teďka si vlastně „nestíhání“ deklaruju jako přirozenou funkci samotného plánování a výhodu, že je stále přítomná množina více nehotových věcí, přičemž mám svobodu si stále volit, do které věci se zrovna pustím (za předpokladu že něco z toho nemá už nějaký echt šibeniční termín)

lol