Jednoduchý time-management

Kterak zvládat úkoly a mít nějakou realistickou vizi toho co je potřeba udělat:

Založil jsem si obyčejný textový soubor UKOLY.TXT, uložený na ploše a neustále otevřený, kde si píšu třeba „čtvrtek 23/4“ a pod to na samostatných řádcích seznam potřebných věcí, které jsou důležité a za pár dnů mají deadline, nebo zkrátka je potřeba je udělat.

Nejde o to, aby bylo pořadí věcí nějak závazné, prostě je napsaná jenom množina věcí, které je třeba dělat. Když pak přijdu, kouknu na to a něco z toho si vyberu, co zrovna budu považovat za nejdůležitější, na co budu mít náladu atd.

K hotovým věcem pak na začátek píšu „OK“, zrušené věci jako různé schůzky a srazy zase třeba „NE“. Co se nestihne v daném dni, jakože samozřejmě většina věcí se nestihne (a ani nebylo v plánu všechny z nich stihnout právě v tomto jednom dni), tak se jen posune dolů, napíše se tam další den „pátek 24/4“, připíšou se nové úkoly, které se objevily, a druhý den nanovo.

Je to lepší než když jsem si někdy snažil udělat jakýsi plán práce na víc než jeden den dopředu,m protože samozřejmě takový plán byl zásadně nadsazený, většina věcí se přelila na další den, kde už jich najednou bylo tolik, že to celé generovalo stres z toho, že „se nestíhá“.
Teďka si vlastně „nestíhání“ deklaruju jako přirozenou funkci samotného plánování a výhodu, že je stále přítomná množina více nehotových věcí, přičemž mám svobodu si stále volit, do které věci se zrovna pustím (za předpokladu že něco z toho nemá už nějaký echt šibeniční termín)

lol

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *