Skladujeme dýně hokkaido :-)

Uskladněné dýně hokkaido 2010První část zásob o hmotnosti 8 kg přistála minulý týden na regál ve spíži. Dalších pár kg ještě bude následovat :-)

Tipy pro nákup dýní hokkaido na trhu za účelem delšího skladování. Vybrat si takové co jsou co nejméně poškozené, a nemají ulomený ten vršek (měl by být kousek výše uřízlý). Podle toho, kolik lidí to bude naráz papkat, volit velikost – já většinou vařím jen pro sebe, takže jsem si nabral 16 průměrně půlkilových kousků, aby to šlo zkonzumovat na jedno až dvě použití – a mám o zábavu postaráno.

Skladování. Ideálně ne moc v teple. Takže ve spíži, nesmí ale zase být moc vlhká. Nebo i v lednici se dá, pokud je velká. Pravidelně je nutné dýně kontrolovat (navrhuji min. 2× týdně), aby se co nejdřív zachytilo, jakmile některá z dýní přestává být perfektní a začíná na nějakém místě nahnívat atd. Pečlivě kontrolovat ty škrábance a dírky, jestli to kolem nich neměkne. Jakmile se toto rozpozná, okamžitě tuto dýni vzít ke konzumaci – pokud už část je špatná zahodit a zbytek zkonzumovat. Takhle některé z nich přežijí i Vánoce.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *