Voličský průkaz

Volit se dá kdekoli a není to vůbec složité si k tomu zařídit voličský průkaz – tak toho koukejte využít, pokud nebudete zrovna doma na adrese trvalého bydliště.

https://www.mvcr.cz/clanek/volby-volicske-prukazy.aspx

Stačí si vyplnit Žádost o voličský průkaz (tohle je hodně minimalistická „univerzální“ šablona, lze ji udělat formálně správnější na míru konkrétním volbám, jako např. těm do EP v roce 2019) a tu poslat ideálně datovou schránkou na váš obecní/městský úřad, kde máte trvalé bydliště. Papírově to jde stále taky, ale budete potřebovat ověřený podpis z Czechpointu, nebo se na městský úřad stavit osobně. Proč to ale dnes dělat papírově, když to už snad 10 let jde elektronicky.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *