Utilitarismus ve vztazích?

Mám zkušenosti se dvěma skupinami lidí: První skupina nechápe, co chci říct. Já říkám bla bla bla a druhá strana odpovídá ble ble ble, ale k ničemu to nevede. Existuje jakási propast mezi těmi stranami. Jedna ví a druhá neví. A chybí intelektuální kanál, kterým tuto nevyváženost vyrovnat.

Druhá skupina je na stejné nebo podobné úrovni a ta chápe. Tedy už není moc o čem komunikovat.

Obohacuje mne až skrytá třetí skupina, početně naprosto zoufale malá. Tam existuje vztah nevyrovnaný, ale partnerský. A ta druhá strana mi je ochotna něco předat. Takových lidí si maximálně vážím a cením. Je jich však jako šafránu.

Trpím určitým problémem, že mi kontakt s prvními dvěma skupinami, tedy valnou většinou lidí, mnoho nepřináší a nevím, jak s většinou takových lidí vlastně interagovat.

Času je zatím dost.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *