Letní slunovrat

Včera byl nejdelší den v roce neboli letní slunovrat, který spolu s několika dny přilehlými prakticky nezná pojem noc v astronomickém slova smyslu. Jaký to skvělý čas pro oslavu, zejména když mám v pondělí nejtěžší zkoušku semestru :)

A tak jsem místo učení popadl nějaké to jídlo, pití, kytaru a další hudební nástroje a nezbytné instrumentarium a vyrazil na takovou milou komorní oslavu. Ideální to způsob, jak vypnout od učení.

Z vlastního pohledu hodnotím akci jako zdařilou, ačkoli zatím nemám vyjádření od některých jiných účastníků, kteří to s alkoholem vzali trošku víc zgruntu ;)

Zítra se uvidí, jestli mi „slunovratová defragmentace“ u zkoušky spíše pomůže nebo nikoliv =)

A pokud se zkouška zadaří, tak lze již jen zvolat hálelůjá a prohlásit druhý semestr studia za úspěšně ukončený. A dva měsíce studijního volna, nejrůznějšího prázdninového programu a příležitostného brigádničení přede mnou…

P.S. Zjišťuji, že jsem čím dél méně ochotný se světu svěřovat s mým životem v této blogové formě, což je kromě dalších faktorů jako málo volného času asi hlavní důvod, proč zde v posledních měsících píšu čím dál méně. Otázkou je, čím bych měl tento „blog“ nadále naplňovat: vařením asi primárně ne, neboť podle některých komentátorů vařím příšerně ;), počítačům a technice taky moc ne, když techniku v poslední době považuji spíš už jen jako pracovní nástroj než jako zdroj zábavy, psychologii taky asi těžko, když už stejně všechno bylo objeveno a co nebylo objeveno, to si nechávám do svých novátorských seminárních prací a budoucí diplomky, co se týče mystiky a všelijaké té duchařiny, tak to je zase škoda času to ventilovat do nějakých slov :) … no a vůbec, není trochu zbytečné psát o světu, a vytvářet tak jeho jazykové reprezentace, když svět se takový, jaký je, prezentuje každému z nás a je na každém, aby z něj uchopil, co mu je zrovna libo?

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *