An inconvenient truth.

Dokumentární film Nepříjemná pravda je opravdu nepříjemný, právě proto, jak je pravdivý. Ale je to must-see pro každého.

Nejsou to žádné ekoteroristické bláboly o záchraně pár žabek a ptáčků namísto stavby dálnice. Je to o globálním oteplování, a zvláště názorně ukázáno, jak se může během měsíce rozpustit půlka Grónska nebo Západní Antarktidy, což zvedne o 6 metrů hladinu oceánů… načež je hned ukázáno, co by se kde zaplavilo… no nic moc, teda. Ještě „lepší“ je vyhlídka doby ledové v Evropě během deseti let po uvolnění ledu z Grónska. (Na dobu „pouhých“ tisíce let. Bezva, ne?)

Opravdu zážitek. Možná že by se USA ubíraly trošku jiným směrem, kdyby nebyly bývaly v tom roce 2000 zfalšovány ty volební lístky (viz Florida a skandál Diebold)…
www.climatecrisis.net.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *