Windows vs Linux flamewar?

Jednak jsem si už dlouho na nic nezanadával (hm, tuším včera:-)), jednak chci odkázat na jeden nedávný článeček Velkého Bloggera, což se u mě nestává až zase tak často…

Tučňák
Nejde totiž jenom o samotný článek, který je kupodivu i celkem čitelný, ale pak i o komentáře pod ním, které jsou místy opravdu duchaplné, konkrétně asi nejkomplexnejší je tento. Doporučuji si přečíst, osobně to vidím podobně – WinXP už je pro lidi, co berou počítač jako blackbox, solidní systém; Linux je ideální pro serverové nasazení, i pro pokročilejší uživatele, co ale nepotřebují nějaké Win-only apps; a OS X (v současné době ale IMHO pořád jen PPC architektura) je pro fajnšmekry, grafiky i další lidi, co ví, co jim sedne, taky bezvadný… takže vlastně není důvod flejmovat, že? ;-)

Na závěr ještě moje tradiční uprdnutí — jakožto chronický stěžovatel samozřejmě věčně nadávám na všechno – jak na neschopné windowsy, co v home verzi neumí několik grafických relací (jako linuxové vncservery), tak na nemožné linuxy, kde se pořád něco musí štelovat, aby to fungovalo, a to mě vůbec nebaví (protože to obvykle se svýma znalostma ani nespravím…). No, takže asi patřím do té jablečné škatulky, ne? Nebo nikam? Už vidím, jak tam budu nadávat na neergonomičnost a nemožnost ji změnit atd atd… no radši už jdu spát, třeba se z těchto nálad do rána dostanu :o))

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *