Narnie, už trošku podrobněji

Po sarkasticky vypadajícím kratinkém příspěvku ubastleném hned po příchodu z kina by to chtělo něco seriózního. Takže tady to je:-)


Nejdřív pár slov k obsahu samotnému — narozdíl od většiny filmů, které jsou inspirovány knížkou, Narnie má takové specifikum – narozdíl od Harryho Pottera nebo Pána Prstenů, kde se do filmu samozřejmě nevešlo všechno, tady se nemuselo tolik vypouštět, a to prostě z jednoduchého důvodu, že rozsah všech narnijských knížek je o kus menší než u „konkurence“. Jinak co si ještě pamatuju, děj filmu není nijak výrazně odlišný od knížky, respektive mě tam nic výrazně nezarazilo, jako se tomu místy stávalo u Pána prstenů.

A teď trošku rozpitvám ta rýpnutí, co jsem si neodpustil:

Lesklé meče, spol. s r.o.
Narnijská pětiletka asi byla nadmíru úspěšná, neboť snad všechny meče, zbroje a štíty (obzvláště těch kladných hrdinů) se neustále dokonale leskly. Což mě připomnělo taková ty plastová Žihadla z pouti:-), co ještě při nárazu nebo zatočení blikají, svítí, pískají a dělají bůhvíco ještě. A stejně jako cílovými klienty trhovců na pouti nabízejících tento sortiment jsou děti, cílovou skupinou tohoto filmu (a knihy) jsou… taky děti… takže je vlastně všechno v pořádku. Jenom je potom bitevní scéna, kdy i po zapíchnutí pár nepřátel meč stále dokonale čistý (a jeho nositel, velký hrdina taktéž nevypadá nijak unaven :e)) poněkud neskutečná, a může to teoreticky i vzbudit dojem, že válka je vlastně jenom hra. (aneb souhlasím s velkým géniem da Cimrmanem, že pro děti je nejlepší Kašpárkův hrobeček, aby aspoň viděly, jak to vypadá v životě;-), v tomto případě by asi vhodnou náhradou byl Barbussův Oheň:-)
.
.
Mno, samozřejmě jsem si dělal srandu:-) takto nekrvavý film je zajisté pro děti fajn:-D to jenom já do všeho pořád kecám…

Aslan Reloaded
Oživení Aslana (toho pěkného lvíčka .o)) ve mě sice neasociovalo to, co by mě asociovat podle všeho mělo, připomnělo mě to druhý Matrix… no nic hlubšího v tom zrovna já nevidím. Ještě možná, že to bylo takové dojemné a barevné.

Bobři
No ti byli neodolatelní. Takoví klásně lostomiloušcí :-))) ve zbroji a s lukem tuplem :-D

Kvalitní matroš…
Sladkosti paní čarodějnice jsou asi pěkně návykové, že? ;-) tak malým dětem cpát drogy, že se nestydí, čarodějnica jedna!

„Kýč jako prase“
Samozřejmě zase nadsazené, tohle pochopí jenom ehm.. žďárský gymplák, jedná se totiž o výrok jednoho nejmenovaného profesora výtvarné výchovy. Ehm. No pravda je taková, že celý film je skoro bych řekl mírně přisaturovaný, aby to vzbuzovalo pozitivní náladu (stejně jako reklamy v televizi, co si budeme povídat)… no a když k tomu přidáme ty zářivé zbraně, tak není co dodat :e)

Aslan Reloaded

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *