Bakterie jsou zdrojem nekonečné půdní úrodnosti!

Srovnání půdy ošetřované organicky vs. minerálními hnojivy co do intenzity mikrobiálního života:

  • 15x víc azotobacter (vzdušný dusík fixující bakterie tj. dále spontánně zvyšující úrodnost půdy!) a
  • 3x víc fosfor solubilizujících bakterií (jinak dnes s velkou slávou uměle znovudopravovaných do půdy pro zázračné zvýšení úrodnosti).

(Sinha, Herat,Valani & Chauhan 2009)

Důkaz že bakteriální život je to co vytváří úrodnost z toho co je všude kolem a trvale, na rozdíl od jednorázového dodání rozpustných živin z minerálních hnojiv, co tento nekonečný zdroj úrodnosti zabíjí.

Na konci onoho výše citovaného článku z American-Eurasian Journal of Agricultural & Environmental Sciences je ještě srovnávací fotka jak jim dopadlo pěstování květáku na konvenčně ošetřované a půdě ošetřované organicky a hnojené vermikompostem.

kvetak

„Reduced ‘pest attack’ (by at least 75%) in crops applied with vermicompost. Cauliflowers grown on vermicompost remains 95% ‘disease free’. Late Blight (fungal disease) in banana was almost reduced by over 95%.“

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Jedna myšlenka na “Bakterie jsou zdrojem nekonečné půdní úrodnosti!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *