Windows Movie Maker – vlastní nastavení exportu

Občas stříhám a slepuji krátké videosekvence natočené na foťák ve Windows Movie Makeru a nevěděl jsem, jak udělat, aby se mi při exportu videa ve VGA rozlišení tj. 640×480 nezvětšovala do plného PALu, případně abych si mohl nastavit další parametry exportu (bitrate,…) a nespokojit se jen s těmi pár předvolbami, co tam jsou jako výchozí.

Návod jsem našel tady:
Create Custom Movie Settings for WIndows Movie Maker
a funguje to, takže už můžu (sice pořád jen do WMV, ale co už) exportovat v jaké kvalitě chci.

P.S. Microsoft teď nabízí i tzv. Live Movie Maker. Považoval jsem jej nějakou dobu mylně za nástupce Movie Makeru – ale pozor! V systému zůstávají oba dva programy. Ten „Live“ má pěkný ribbon, je takový omalovánkový, má nějaké jiné efekty, atd., ALE v reálu umí méně než ten starší Movie Maker (např. titulky apod.) Navíc jsem v tom Live Movie Makeru nepřišel na to, jak třeba udělat klasickou časovou osu.
Osobně mi „Live“ Movie Maker přijde jako nešťastně zjednodušený program, co je z hlediska funkcí a možností spíše krokem zpět než kupředu.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *