mcat – prima katalog CD, DVD apod.

Ačkoli dneska už frčí ukládání všeho na nové a nové a stále větší disky a problém plné skříně CD a DVD s různým obsahem tak přestává být „aktuální“, pokud má člověk takovou plnou skříň a nechce, nebo nemůže všechen obsah sloučit na jeden obří harddisk, je pořád dobré mít v těch datech přehled.

Dělat ruční katalog je opruz a tak jsou nástroje, které to udělají automaticky.

Potřeboval jsem takhle zkatalogizovat svou hudbu, filmy a ebooky, co mám roztahané po různých CD a DVD. Nástroj, který umí přesně to, co potřebuji, dělá to rychle, čistě a spolehlivě a nedělá nic, co by se mi nelíbilo, se jmenuje jednoduše mcat.

Samozřejmě open source a volně ke stažení.

Takže doporučuju.

Celé to spočívá v tom, že se na disku někde udělá soubor s katalogem, kterých může být kolik chci, třeba jeden na hudbu, druhý na filmy a třetí na ebooky; a nebo můžu mít slité všechno v jediném katalogu. Pak se už jen strkají jedno CD/DVD po druhém do mechaniky, a program si uloží komplet adresářovou strukturu disku, plus tagy v hudebních souborech. Procházení je pak možné jednoduše přes tu disko-adresářovou strukturu a nebo fulltextově vyhledávat. Jak jednoduché to je.

Hlavně že to funguje, nemá to problém s českými znaky, je to celé rychlé a přehledné. Fakt supr.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *