Brave New World

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Mrazivě pravdivá.

Cituji SNOPa (vykradeno z NYXu), který to trefně vyjádřil:
„(…)Cilovym stavem nemohou byt lide, kteri nedelaji nic nez konzumuji, protoze nekdo musi pro ty konzumenty vymyslet dalsi bozarny, ktere budou konzumovat. Vsechno musi jit dopredu k lepsim zitrkum, jinak to zastara. A tak se originalita v nejhorsim proste presune do abstraktnejsi roviny, tedy do prace pro dane korporace.

Nahradil jsem svou „zarivou podstatu“ prefabrikatem do te miry, ze mi dokonce dali obcanku. Pekne o tom pise Zrzavy – opravdu chceme, aby byli vsichni popelari a pokladni originalni a tvurci? Slo by pak zit, kdyby nebyli naopak velmi netvurci a neoriginalni? Kazdy at si nese svou zarivou podstatu, at mu prosim nikdy nevyhasne a at mu projasnuje jeho nitro, nicmene kdyz prijdu na radu k pokladne, at se prosim chova jako trochu inteligentnejsi stroj, nikoli jako mudrc.(…)“

Amen.

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *