Skončil jsem.

Se školou.

Ale fakt.

Dnes nám naposledy zazvonilo, nadělali jsme tradiční svinčík všude po škole, já si poprvé a naposledy vyzkoušel jak funguje školní rozhlas když jsem vyhlašoval evakuaci budovy na školní dvůr v „důsledku úniku nebezpečných lítek při převozu z kuchyně průmyslové školy do meziskladu ve školní jídelně na gymnáziu“, vybraly se nějaké peníze, spotřebovalo se pár voňavek, pár lahví octa, etc., etc.

Dostal jsem vysvědčení: Hehe, s těmi známkami se muselo asi hodně kouzlit :) Můj známkový průměr v matematice byl odhadem tak tři a něco, a na vysvědčení je „chvalitebně“. V předmětech, kde by to bylo za 2 a v prvím pololetí byla 1, se asi jenom opsala známka z prvního pololetí, někde se dala jednička z nostalgie nebo mého efektivního vlezdoprdelismu (nojó, ono se to vyplatí bejt někdy miláčkem nějakého učitele :-P) a tak. Takový výsledek jsem měl tedy naposledy někdy v tercii, a konečně po dlouhé době mám zase vyznamenání. Inu, konec dobrý — všechno dobré :-)

Ještě několik zajímavostí v suchém podání:
— Už je znám i výsledek TSP — testu studijních předpokladů, a já se svými 37 otázkami správě z 64 (zdánlivě nic moc) mám celkem obstojný percentil 91 a něco málo.
— Výsledek maturity nanečisto je ještě zajímavější: angličtinu stále nemáme opravenou, takže ta není, a čeština je percentil 53,2 v oboru vzdělání (tedy pouze z gymplákůp a 74,3 celkově (přepočetl jsem ho na „normální“ percentil — Cermat jinak používá převrácený percentil). U té češtiny to ale stejně byla víc náhoda než nějaká znalost. Nemá smysl komentovat. Lepší už byl „společenskovědní základ“, kde mám percentil 97,3 (pouze z gympláků), resp. 98,7 celkově. Ujde :)
— Do Žďáru přijela pouť! Neboli opět soutěž provozovatelů atrakcí, kdo koupí barevnější airbrush a namaluje si na štít kýčovitější obrázky, a kdo nabídne víc „géček“ (to je něco jako koeficient blití, pro nechápavé). Cogito ergo že nic pro mě :D

A pak tedy samozřejmě zpráva, že mi začíná „svaťák“, což neobnáší nic jiného, než se za týden naučit nějakých 90 maturitních otázek (nepočítám ty z angličtiny, na ty se přece až na výjimky typu „American history“ nebo „British literature“ nedá naučit). Heh, sranda, ne? :-) Takže myslím, že tu v následujícím týdnu nebudu vyvíjet kdovíjakou aktivitu. Byl by fakt trapas, kdybych neodmaturoval, že. (A to ještě chci odmaturovat za 4, hehe :D)

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *