WUG Meeting: Krátký report

Dlouho očekávaný sraz Windows User Group se dnes konečně uskutečnil :-)

– Príma občerstvení o přestávce: Pizza + Pepsi
– Windows Vista RC2 DVD na zkoušení si „nových technologií“
– dyplojment se nejlíp menedžuje přes Imidž-Iks, emerdžensy a trablšůting je zase fajn dělat v Pí-Í…

No bylo to fajn :-) Dozvěděli jsme se, jak revoluční grafické rozhraní je to slavné Aéro. Jak pokrokové je desktopové vyhledávání v úplně překopané nabídce Start! Jakým novým objevem jsou Virtuální složky! A co nového přinášejí pravé a jedinečné Microsoftí widgety… a to vše při skromných požadavcích 1 GB RAM, 7 GB na disku pro čistě nainstalovaný systém, a kompatibilní grafickou kartu… tedy jako, s 512 RAM je prý radno Vistu ani nezkoušet :] Škoda, že nám nebylo předvedeno úplně revoluční ovládání hlasem, prý by to kvůli ambientnímu hluku moc dobře nefungovalo (jojo, to známe :ep).

Microsoftí přednášku nelze dost dobře popsat. To se musí zažít. Takový příval anglických termínů se jen tak nevidí. Naprosto nepřichází v úvahu mluvit o nějakém [bitovém] obrazu, je pouze imidž. Žádné hromadné nasazení, ale dyplójment. Žádný jaderný modul, ale kernel drájvr. Žádný Správce procesů, ale Tásk menedžr. Prostě se pouze hůkuje kernel, loudrujou drájvry, a čekují síkjůrity prikóšns. Mimochodem Microsoftí „obchodní“ termíny pro takové běžné věci jako precaching či hibernaci jsou naprosto kouzelné: ReadyBoost, ReadyDrive, SuperFetch, BitLocker, DWM, KPP, TPM, WIM, WDS, WPF, etc. etc :-)

Zkrátka bylo to úplně bezva a už se těším na lednovou přednášku o MS Office 2007 – třeba se dostane na řadu i to rozpoznávání hlasu ;-)

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *