Vltava, letní kurz: Vodácký průvodce :-)

Devět lidí na jedné Pálavě! Ohnuté tyčky od stanu! Ranní nevolnost! Tisíc slonů!

Ehm. Tak až na ty slony by to celkem sedělo :e) Bez bulvárního perexu se dneska pořádný článek bohužel neobejde :e)

Vodácký letní kurz na Vltavě skončil a dokonce jsem se vrátil! Takže – jaké to bylo? Zajímavé!

Povídání začneme několika objevy týkající se autobusu:
– naložený autobus Karosa je určen jen na silnici, co vede rovně nebo z kopce. Do kopce se při plném obsazení a s vlekem plným lodí jede průměrnou rychlostí 0 km/hod. :e)
Klimatizace do auta je zajisté pěkná věc. Do autobusu by se ovšem hodila taky. Tedy pokud nechcete na sedadle smažit vajíčka, pak je výhodná verze bez ní. Empiricky ověřeno :-/
– Když je autobus určen pro 43 lidí, tak tam zkrátka a dobře NENÍ 46 sedadel! Pokud ovšem za místo k sezení nepovažujeme uličku uprostřed.

Dále bych měl zajímavý postřeh ohledně stravování – není nutné vařit, když vaří ostatní! Stačí počkat a v pravou chvíli se do věci vložit, což je tehdy, když kuchaři začnou nabízet to, co jim přebývá :] Opět vědecky dokázáno…
S jídlem souvisí další překvapující zjištění – tvrdý sýr, zabalený v igelitu, se po dvou dnech na sluníčku nestane taveným sýrem, jak by ledaskdo očekával, ale pseudotavenou smrdící břečkou, co se nedá jíst a doporučený návod k přípravě je tuto substanci za stálého míchání nalít do záchoda .o))
Úplně offtopic není ani další informace – na pojem ‚přesný čas‘ je dobré si udělat alias z pojmu ‚orientační čas‘ – když je například na Potravinách napsáno, že je otevřeno do 18:00, znamená to, že okolo čtvrté ještě otevřeno bude, ale o půl šesté už určitě ne.

Následuje nesouvislá změť informací, co bez dalšího komentáře může být nesrozumitelná, ale co :e)
– brozkwička byl prohlášen za rákosníka
– plastová židle za lidových 200Kč, stůl za 700
– pivo Eggenberg a Budvar prý není dobré, netuším co je na tom pravdy :o)
– Motorola MPx220 se osvědčila, přežila polití vínem – stačilo ho vypnout, vytáhnout baterku, odstředivou silou vytřepat víno z mobilu a nechat 24 hodin sušit
– asi 14 let starý stan Beskyd neměl chybu. Do chvíle, než na něj podnapilý Spolužák H spadl a ohnul konstrukci – hliníkové tyčky. Druhá chyba vznikla, když Spolužák P zakopl o lanko – natrhl se tím plášť. Vrcholem byl penetrační test poslední noc, kdy hustě pršelo, foukal vítr, a zatím co někteří šli na nonstop kalbu do místního podniku s názvem Katovna (hned vedle jednoho s mnoha bordelů, pozn. brozkwičky), brozkwička zachraňoval co se dalo, neboť voda do stanu tekla ze všech stran. Jako by snad švy nebyly vodotěsný :-/

Závěrem dopisu ještě trochu popisu, resp. fotečka – ta samozřejmě pochází z neznámého místa a vůbec se netýká obsahu tohoto článku. Neznámý autor k ní jen dodává: „Ráno“.

Ráno, DEN POTÉ

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *