Howto – Mount Windows SMB sharu

Tak jsem zase resil, jak do Fedory namountovat sdilene objekty z Windowsu. Aby se zachovaly spravne hacky a carky atd… takze tady to je:

# mount -t cifs -o guest //192.168.0.1/mp3 /mnt/mp3

To je ta nejjednodussi mozna varianta, kdy pocitac se sharem ma adresu 192.168.0.1, a mp3ky co sdili, jsou pristupne bez hesla. Mno, vic jsem ani nepotreboval;)

Natrvalo se da pripojovani zajistit zapsanim do /etc/fstab tohoto:
//192.168.0.1/mp3 /mnt/mp3 cifs defaults,guest 0 0

Adresar /mnt/mp3 samozrejme musi predem existovat. A pochopitelne bude zapotrebi tyto operace provadet pod rootem…

Pisu si sem tyhle zapisky predevsim sam pro sebe; ony se me totiz tyhle veci obcas hodi a lepsi je podivat se sam sobe na blog nez tapat po ruznych referencnich priruckach atd.;) Samozrejme, ze to co tu predvadim, jsou jen velice konkretni priklady bez jakehokoliv rozboru ‚dane problematiky‘. Takze pro cokoliv dalsiho – google it, nebo find in manpages… (pro lamicky – manpages jsou ‚manualove stranky, a vyvolaji se zapsanim man prikaz do konzole/terminalu :] a ukonci se klavesou q )…

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *