Květoslav Minařík a ontologická nejistota

Minařík je nebezpečná četba.

Opět jsem se o tom přesvědčil teď, když jsem asi po dvouměsíční pauze opět otevřel jednu z jeho knih a jal se absorbovat jeho nauku. I přes v poslední době znamenitý duševní stav se mě během cca 5 minut čtení zmocnila „stará známá“ existenciální úzkost, kterou jsem naposled řešil o prázdninách v létě. Hmm…

Synthetic pleasures

Dnes jsem ve škole si užil projekci tohoto neuvěřitelného dokumentu z poloviny devadesátých let.

Nekritický techno-optimismus v praxi, ještě z doby počátku masovějšího rozšiřování internetu.

Pohádka o tom, kterak současné lidstvo zapomnělo na pokoru.

Mimochodem, dokument obsahuje jedny z posledních videonahrávek Timothy Learyho.

Masakr, pěkně mě to rozsekalo. Takové nebezpečné věci by se na akademické půdě snad ani neměly pouštět.

Sociální konstruktivismus klíčem k probuzení?

Uvažuji, zda-li je možné dokonalým přijetím a ztotožněním se s paradigmatem sociálního konstruktivismu dobrat spásy.

Podpořeno sémiotikou a dualitou označující–označovaný to je IMO bezvadný model dekonstrukce veškerých iluzí o tzv. realitě.

Aspoň to na mne tak působí.

Mám pocit, že právě sociální konstruktivismus je polem, které velmi dobře zrcadlí každodenní zkušenost se světem, a které se až překvapivě dobře shoduje s tím, co jogíni a mystikové a šamani odnepaměti tvrdili.

Napadlo mě to na dnešním semináři „kyberkultury“. Sociální konstruktivismus je vlastně postmoderní mystickou naukou. Co jiného z poslední doby se tak těsně přibližuje poznání Pravdy?
:)