Zázrak

Dnes se mě podařilo ztratit ledvinku s mobilem, penězi, a všemi doklady, a světe div se, o několik hodin později to dostat zpátky.

Ale všechno pěkně popořadě:

V pátek večer jsem odjel na takovou menší akcičku, pracovně nazývanou „kalbááá“. Tahle akcička byla oslavou narozenin dvou spolužáků, a již tradičně se pořádala v lese, asi kilometr od města, v takové chatičce od lesáků, kde není elektřina, voda ani téměř mobilní signál, ale zato tam jsou optimální podmínky pro pitky všeho druhu – venku se dá dělat oheň, v chatě se dá zatopit v kamnech a v místnosti nahoře se dá přespat. Prostě to nemá chybu.
Vápenice 10-2006
Jak se ráno podařilo uklidit moc nevím, neboť již v brzkých hodinách jsem odjel. Z toho rána pochází právě ona fotka východu slunce.
Jen co jsem dorazil domů, vyjeli jsme, celá rodina… do Jevíčka, Města duchů! :)

Několik fotek k pokochání:
Starý hřbitov v Jevíčku
Starý jevíčský hřbitov se mě líbí víc než všechny žďárské dohromady. I je toto možné?

Dubus Jevíčkus
Okolo tohoto maloměsta se nachází krásné lesy, kromě jiných druhů tam rostou i takovéto překrásné duby.

Šípkus Jevíčkus
A mají tam taky geneticky zmutované kýčovitě vypadající šípky :-)

Setkali jsme se tak se spoustou známých, pokochali se přírodou na společném výletě, grilovali na zahradě makrely, nacpali se bábovkami, buchtami a dezerty od Á do Zet a popili spoustu kafe a vína a tak všelijak. Zkrátka taková příjemná společenská akce.
Dnes ráno jsme jeli zpět, a poněvadž počasí bylo stále luxusní, rozhodli jsme se po cestě zastavit na rozhledně na Karasíně.
A tak jsme se tam zastavili. Rozhled byl opravdu nádherný:
Foto z Karasínské rozhledny

A kdyby tohle byla nějaká pohádka, tak bych napsal, že „pak dojeli zpátky domů a žili šťastně až do smrti“.

Nicméně, zase tak jednoduché to nebylo. Doma jsem totiž přišel k jednomu velice nepříjemnému zjištění – při vybalování věcí z auta jsem nikde nemohl najít svoji ledvinku s mobilem, peněženkou a všemi doklady. Hádejte, kde zůstala?

Bohové mě asi mají rádi – všechno už mám totiž zpátky. Nechal jsem to v Občerstvení hned pod rozhlednou, paní co tam obsluhovala si toho všimla a celou ledvinku u sebe uschovala…
Není to příjemný pocit, když doma člověk zjistí, že mu chybí peníze, mobil a všechny doklady. A je to nepopsatelné, když se pak dozví, že mu to nikdo neukradl… v dnešním světě se to dá skutečně považovat za malý zázrak.

Často totiž platí, že „Opportunity makes a thief.“

Autor

Martin

Pracuji jako ajťák a grafik na volné noze, zejména ale pro brněnskou firmu vyrábějící ekodrogerii. Dále působím v brněnském systému místní směny Rozleťse, Českém zahrádkářském svazu, České psychedelické společnosti, spolku Archetypal a Mezinárodní komunitě dzogčhenu. Chcete mě podpořit? BTC: 37mf2FJR26Ce3DxMkocukJDgB1eVjasnZB, příp. PGP podepsané adresy dalších kryptoměn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *